Farmářské trhy

Dnešní rychlá doba nás naučila pohodlnosti a vztahu ke konzumu. Nakupujeme často na poslední chvíli, veškeré potraviny ve velkém balení a s dlouhodobou spotřebou.

Český potravinový trh nabízí široké spektrum nejrůznějších výrobků, které jsou do České republiky dováženy z nejrozmanitějších koutů světa. Panuje zde silné konkurenční prostředí a mnohdy drobní čeští pěstitelé, chovatelé či výrobci nabízející kvalitní výrobky mají málo možností se v daných distribučních kanálech a obchodních řetězcích prezentovat a uplatňovat.

Potraviny, které "voní domovem"

Naštěstí se lidem v poslední době začalo stýskat po voňavých domácích uzeninách, po opravdu sladkých jahodách a šťavnatých rajčatech, které „voní domovem“. Objevil se trend „domácího“ zboží. Lidé si za úplatu chodí sami sbírat zeleninu na zahrádky pěstitelů, nechávají si posílat připravené košíky ovoce a zeleniny se sezónními výpěstky a chybí jim kolorit starých dobrých tržišť, kam se chodívalo nejen nakoupit, ale také inspirovat a v neposlední řadě i potkat se známými a popovídat si o životě.

Retro styl není jen výsadou módy, ale také samotného životního stylu v jeho moderní podobě. Kde je poptávka, měla by být i přiměřená nabídka a na tu reaguje také OC Futurum s podporou zástupců radnice. Nabízí to, co lidem chybí. A to je dobře.

Farmářské trhy se těší v Ostravě velké oblibě

Parkoviště u retail parku obchodního centra Futurum se s dvoutýdenní pravidelností od 16. 4. 2011 od 9 hodin proměňuje v místo nabízející široký sortiment moravských i českých potravinových produktů: čerstvé i sušené ovoce a zelenina, pečivo, koláče - valašské frgály, mléčné výrobky, vejce, čerstvé maso z kozí farmy, jehněčí speciality, uzeniny, ryby, obiloviny, koření, med, nefiltrované pivo, víno, květiny, nejrůznější kulinářské speciality a další. Tyto výrobky představují sortiment doplňující nabídku hypermarketů a supermarketů a nejenže velmi lahodí vašim chuťovým buňkám, ale také potěší vaše čichové a zrakové smysly.

Vystavované zboží si zde samozřejmě můžete nejen zakoupit, ale na mnohých stáncích jsou pro vás připraveny i ochutnávky. Farmářské trhy také nabízejí své farmářské menu, které kuchaři  připravují z vybraných surovin od zúčastněných farmářů podle svého receptu. Dle ročního období a tradičních českých zvyklostí jsou připravovány i nejrůznější akce např. velikonoce, jarmarky, vinobraní.

Doklad o původu zboží

Zboží, které je na těchto trzích prezentováno, musí být opatřeno dokladem o jeho původu. Tedy je pečlivě dohlíženo na to, aby nabízené produkty pocházely výhradně ze sortimentu výpěstků daného farmáře.
Termíny trhů 2018

DUBEN: 7.4., 21.4.
KVĚTEN: 5.5., 19.5.
ČERVEN: 2.6., 16.6., 30.6.
ČERVENEC: 14.7., 28.7.
SRPEN: 11.8., 25.8.
ZÁŘÍ: 8.9., 22.9.
ŘÍJEN: 6.10., 20.10.
LISTOPAD: 3.11., 17.11.

VŽDY OD 8:00 DO 12:00 HOD.

Newsletter

Chci pravidelně dostávat informace a novinky o Farmářských trzích

Partneři

Futurum Ostrava